wtorek, 13 grudnia 2011

Aktualności z Holandii - koniec 2011

Warto od czasu do czasu napisać, czym aktualnie żyje dany kraj, o czym mówią ludzie i jakie skandale są czołówkach gazet. Dziś kilka ciekawostek, którymi żyją holenderskie media.
  1. Kanibalizm - holenderska publiczna telewizja pokaże w najbliższą środę pierwszy odcinek programu "Proefkonijnen", co po polsku oznacza "króliki doświadczalne". Pierwszy odcinek serii od razu jedzie po bandzie odpowiadając na pytanie: jak smakuje ludzkie mięso? Prowadzący program dali sobie wyciąć kilkucentymetrowy kawałek tkanki z pośladków, w telewizji pokażą cały zabieg, a następnie przyrządzą to mięsko (nie swoje, od kolegi) i zjedzą.
  2. Mężczyzna reklamuje biustonosze - sieć sklepów Hema do reklamy nowej serii biustonoszy push-up użyła męskiego modela, Andreja Pejica. Trzeba jednak przyznać, że z tego faceta jest całkiem niezła babka :)
  3. Oficjalna recesja - w Holandii oficjalnie panuje recesja i gospodarka kurczy się. Prognozy na 2012 mówią o recesji 0.5% i wzroście bezrobocia do 5.25% (jak na Holandię to dużo).
Holenderska telewizja zawsze przodowała w ekstremalnych programach, to tutaj właśnie narodził się Big Brother, tutaj także niedawno odbył się bardzo kontrowersyjny reality show, gdzie trzech chorych rywalizowało o względy dawcy nerki. Całe szczęście ten ostatni program okazał się całkowicie zmyślony, miał na celu wywołanie dyskusji o transplantacji, co się zdecydowanie udało.

Brak komentarzy: